Başkan Özarslan Samsun’dan Gelen Türk Bayrağını ve Toprağı Teslim Aldı

Anlamlı organizasyona destek veren Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel ile telekonferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirerek teşekkürlerini ileten Başkan Özarlan, “Milli Mücadele’nin ilk startının verilmiş olduğu Samsun’un Atakum ilçesinden başlayan böylesine güzel bir organizasyona verdiğiniz destek için teşekkürlerimizi sunuyoruz, sağ olun. Göndermiş olduğunuz şanlı yüce Türk Bayrağımız, toprağımız ve Atatürk Bayrağımız teslim edilmiştir. Yeni nesillere armağan ediyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı burada hep birlikte kutluyoruz. Vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Atakum’umuza saygı ve selamlarımızı iletiyoruz. Yüce Türk milleti var olsun. Ne mutlu Türk’üm! diyene” dedi.

520 kilometre yolu 5 günde katettiler

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 105 yıl önce Milli Mücadele’yi başlatmak için çıktığı Samsun Atakum’dan teslim alınan Türk Bayrağı, Atatürk Bayrağı ve toprak 13 bisikletli tarafından kara yoluyla Ankara’ya getirildi. 520 kilometre yol katederek Ankara’ya ulaşan Ankuva Bisiklet Takımı üyesi 13 bisikletli sporcu güzergâh boyunca teslim aldıkları Türk Bayraklarını ve toprakları Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan’a teslim ettiler. Bisikletli sporcular Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak için adım attığı Tütün İskelesi’ni, Samsun’un Havza ilçesinde yer alan ve Milli Mücadele’nin ilk karargâhı olarak kabul edilen Atatürk Evi’ni de ziyaret ettiler. Amasya, Mecitözü, Çorum, Kırıkkale rotasını kullanan sporcuların son durağı Ankara’nın Keçiören ilçesi oldu.

Başkan Özarslan sporculara teşekkür etti

Başkan Özarslan, 5 günlük maratonun ardından Türk Bayrağı, Atatürk Bayrağı ve toprağı kendisine ulaştıran sporcu ve antrenörlere 19 Mayıs’a özel hazırlanan teşekkür plaketi takdim etti. Sporcular da bu organizasyonun gerçekleştirilmesine öncülük eden Başkan Özarslan’a, 19 Mayıs’a özel hazırlattıkları milli formayı hediye ettiler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir