Mehmet Tezkan: Bahçeli’nin siyasi restleşmeleri MHP’yi öne geçirdi

Halktvcomtr yazarı Mehmet Tezkan bugünkü köşesinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin Türk siyasetindeki son dönemdeki rolünü ve etkisini detaylandırdı. Bahçeli, AKP’ye yakın medyanın öne sürdüğü siyasi yumuşama ve normalleşme süreçlerine sert bir şekilde karşı çıktı ve bu gelişmeleri “safsata” olarak nitelendirdi. Ayrıca, siyasi alanda oluşan bu yeni iklimin MHP’ye yönelik siyasi operasyonlar olarak görüldüğünü ve MHP’nin dışlanarak yeni bir siyasi yapılanmanın oluşmasından endişe duyulduğunu belirtti.

Tezkan yazısında, Erdoğan’ın “Siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz” ifadesine yer verdi. Buna karşın, Bahçeli’nin “Türk siyasetinde normalleşme ve yumuşama iddiasıyla MHP’ye düzenlenen siyasi operasyonlar” başlıklı bir bildiri yayınlayarak çok sert bir tutum sergilediğini, AKP ve CHP arasında artan diyalog ve iş birliğinden rahatsız olduğunu aktardı. Bu durum, MHP’nin siyasi arenada dışlanma riski taşıdığı endişesine dayanıyordu.

“Direndi, suçladı, rest çekti sonunda kazandı…

Ne yumuşaması dedi…

Normalleşme safsata dedi…

Ülkede anormal bir şey yok ne normalleşmesi diye haykırdı…

31 Mart sonrası AKP’ye yakın medya tarafından dillendirilen siyasette yeni dönem sözlerine karşı çıktı…

Erdoğan, “Siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz” sözleriyle gidişattan memnun olduğunu açıklarken…

Bahçeli ‘Türk siyasetinde normalleşme ve yumuşama iddiasıyla MHP’ye düzenlenen siyasi operasyonlar’ başlıklı sert bir bildiri yayınladı.

Üstü kapalı ortağına mesaj verdi.

Bu yakınlaşmayı sonlandırmasını istedi.

Çünkü…

Sinan ateş suikastı nedeniyle MHP ve ülkü ocaklarının üzerine gidilmesi, Erdoğan’ın sessiz kalması, CHP/AKP arasında diyalog kapısının açılması, bakanların CHP’li gölge bakanlarla görüş alışverişi Bahçeli’yi çıldırttı.”

Mehmet Tezkan’ın yazısının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir