WhatsApp en önemli özelliği varsayılan yaptı!

WhatsApp sonunda hepimizin kullandığı HD özelliğini seçenek olmaktan çıkarıp, varsayılan hale getirdi. Artık fotoğraf ve videoları yüksek kalitede (HD) göndermek için HD seçeneğini işaretlemenize gerek kalmayacak. Bu sayede, kalite ayarlarını değiştirmeden yüksek kaliteli içerik paylaşabileceksiniz.

Artık WhatsApp fotoğraf ve videolar, varsayılan olarak HD kalitesinde olacak

Meta, geçtiğimiz yaz aylarında WhatsApp için fotoğraflar için, ardından videolar için HD paylaşımını tanıtmıştı. Ancak, kullanıcılar her gönderim sırasında manuel olarak HD seçeneğini seçmek zorundaydı. Şimdi ise bu durum değişti.

Artık WhatsApp için bir kez kalite ayarını HD yaptıktan sonra, tüm gönderimlerinizde bu ayar geçerli olacak. Bu yeni özellik, iOS ve Android kullanıcıları için yeni sürümde mevcut. Bu ayın sonuna kadar ise tüm kullanıcılara sunulacak. Eğer henüz özelliği göremiyorsanız, güncelleme yapmayı unutmayın. Peki bu özellik nasıl varsayılan hale getirilir?

Yeni özelliği kullanmak oldukça basit: Ayarlar > Depolama ve Veri > Medya yükleme kalitesi > Standart Kalite/HD Kalite seçeneğini seçmeniz yeterli. Bu seçenekler arasında:

  • Standart kalite: Daha hızlı gönderim, daha küçük dosya boyutları.
  • HD kalite: Daha yavaş gönderim, dosya boyutları 6 kat daha büyük olabilir.

Ancak unutmayın, HD kalite seçeneği orijinal kalite anlamına gelmiyor. WhatsApp, küçük de olsa bir sıkıştırma (çözünürlük düşürme) yapıyor. WhatsApp, son güncellemelerle birlikte birçok yeni özellik kazandı. Bunlar arasında sohbetlerin QR kod ile transfer edilmesi ve beş yeni tema seçeneği de bulunuyor.

Bu yenilikler, kullanıcıların WhatsApp deneyimini daha da kişiselleştirmelerini sağlıyor. Peki, siz bu yeni HD gönderim özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir